Medis 2– Papasakok mums kaip išsodinti mūsų sodyboje vaismedžius ir mišką?

– Mišką geriausia sodinti mišrų, bet tai priklauso nuo tos vietovės kurioje gyvenate – nuo klimato sąlygų. Mišką visada pageidautina sodinti iš šiaurės pusės. Tai apsaugo nuo šalto šiaurės vėjo.

Turėtų būti daug pušinių medžių. Būtina pasodinti liepų – tai ilgaamžis medis su kuplia karūna. Galima pasodinti po tris vienos rūšies medžius įsivaizduojamo trikampio galuose. Taip vienos rūšies medžiai galės susisiekti vieni su kitais.

Medžiai, kuriuos jūs pasodinsite sodyboje įsivaizduojamo trikampio galuose ir suteiksite bendrą paskyrimą, laikui bėgant gali suformuoti milžinišką lają. Tegul tai jūsų nebaugina. Atmatuokite trikampio kraštines maždaug po tris metrus, arba truputį mažiau. Patys medžiai pasirūpins savo vainikais taip kaip jiems reikės. Juk iš trikampių susidarys ne ištisinė linija, o laužyta ir medžiai turės pilną galimybę laisvai auginti ir formuoti lają. Tai priklauso nuo medžių rūšies ir tos vietovės, kur jūs gyvenate – nuo jūsų klimato sąlygų (nuo rūšies kokiai labiausiai tinka jūsų regionas).

Perimetru sodinkite spygliuočius (pušis), nes jos leidžia ilgą šaknį į žemės gelmę. Tai stiprūs ir atsparūs medžiai. Pušys turi labai galingą centrinę šaknį. Joms nebaisūs jokie vėjai. Jos gina mišką ir sodybą nuo vėtrų. Tarp jų krūmus: gudobeles, erškėtuoges, šaltalankius, dygiąsias slyvas ir kitokius spygliuotus krūmus. Juos labai mėgsta paukščiai ir jų uogos ilgai juos maitina. Tokia pirma gyvos tvoros eilė.

Didelius, atsparius medžius į perimetrą stenkitės sodinti maždaug 2-jų, 2,5-metrų, o kai kur ir trijų metrų atstumu. Jūs pasižvalgykite kokį vainiką tie medžiai užaugina jūsų vietovėje, jūsų klimato sąlygomis. Šaknų sistema netrukdo vienų kitiems, o vainikas įgaus tokią padėtį, kurioje medžiui patogu.

Jūs privalote žinoti pagrindinę taisyklę, kuo medžiai pasodinti arčiau vienas kito, tuo labiau jie stiepiasi į viršų – auga aukščiau; kuo didesnis atstumas tarp jų - kuo plačiau, tuo daugiau vietos karūnai-lajai. Po to, šiek tiek atsitraukę nuo pirmosios, pasodinkite antrą gyvos tvoros eilę. Tai įvairiausios uogos: avietės, putinai, barbarisas, serbentai ir kt. Čia gali augti riešutmedžių krūmai - įvairūs lazdynai, fundukas… Štai taip išsodinama stipri, graži, ilgalaikė tvora. Ji jus maitins, saugos, puoš jūsų gyvenimą ir buitį.

Noriu pasakyti apie trijų metrų svarbą, kurie atskiria vieną sodybą nuo kitos, apie tuos tris metrus, kurie yra tarp kaimynų.
Kiekviena sodyba turi savo giminės energetiką ir nereikia savo energijų maišyti su kaimyno – tai tik kenkia abiems sodyboms. Netgi mūsų laikais, mūsų sodybas vieną nuo kitos skyrė nepriklausoma juosta. Tada kiekvienas augalas pažins ir jaus tik savo šeimininkus ir priims tik juos, ir padės tik jiems, ir sveikatins tik juos, ir pratęs gyvenimą tik jiems. Neturėtų būti painiavos tarp augalų, augančių pas skirtingus šeimininkus, pas kuriuos skirtingi požiūriai į gyvenimą ir skirtingos energijos. Ir be to – tai takeliai žmonėms laisvai judėti visomis kryptimis. Jie laisvi, atviri kiekvienam žmogui, norinčiam nueiti iš vienos vietos į kitą.
Jūs gavote hektarą žemės arba truputį daugiau ir tai ne visada kvadratas arba stačiakampis, nes jūsų sklypas gali būti bet kokios formos. Jūs patys turite pastebėti, kaip išsidėstę pasaulio šalys: pietūs, šiaurė, rytai, vakarai ir visus augalus išdėstyti pagal pasaulio kryptis. Sodą galima įveisti pietuose, o tos pačios rūšies medžius išdėstyti po tris, įsivaizduojamo trikampio galuose. Nesodinkite vienodų augalų ištisomis plantacijomis – juk jūs ne verslininkai – tai jūsų Meilės Erdvė. Sodą sodinkite tokiais medžiais, kokius vaisius mėgstate. Ir siųskite kiekvienam medeliui Meilę – baltą kaip sniegas Meilės rutulį. Juo reikia pervesti medelį apgaubus nuo šaknelių ligi pačios aukščiausios vietos – vainiko. Ir taip reikia elgtis visada, kai tik jūs einate per savo sodą. Medžiai labai gerai jaučia savo šeimininkus, kurie gyvena toje erdvėje ir atsiliepia, su malonumu atiduodami jiems savo vaisius. Taip palaipsniui jūs užsodinsite tą vietą, kur turi būti sodas, savo mylimais vaismedžiais. Nedarykite to iš anksto, kaip sakoma „vienu mostu“. Pasikliaukite savo intuicija – jūs pajausite kokie medžiai norėtų gyvuoti vienas šalia kito. Graikinį riešutmedį pasodinkite truputį toliau nuo pagrindinio sodo. Jie mėgsta laisvę ir turi savo gyvavimo sferą. Būtų gerai, kad jie niekam nekliudytų ir niekas netrukdytų jiems.

Penkta dalis iš septynių