gelesDaržą su daržovėmis išdėstykite arčiau namų ir vandens ir susodinkite taip, kad greit ir dažnai galėtumėte prie jų prieiti - pasiimti prinokusių ar subrendusių daržovių ir atsinešti į namus. Žalias valgomas žoles galima pasodinti arčiausiai, kaip gėlių lysvę.

Tai petražolės, krapai, salierai, bazilikas, šparagas, gelteklė ir kt. - tas, kurias uostote ir visada valgote.

Aplink jūsų namus privalo augti daug ir įvairiausių gėlių. Daugiametės gėlės augs pastoviai tose vietose, kur jūs jas pasodinsite. O mylimas gėles, visada jus džiuginančias, stenkitės sodinti kiekvienais metais. Jūs jas mylite, o jos jus. Arčiau namo pasodinkite kadagį. Tai ypatingas augalas. Jis pripildys jūsų namus aromatų, fitoncidų ir deguonies. Būkite jam už tai dėkingi.

Giminės sodyboje turi būti nedidelis plotelis tų augalų, kurie visada augo toje vietoje. Tai velėna. Tai visokiausios žolytės, kurios pačios atėjo, pačios išaugo ir pačios išeis - kai ateis laikas. Jų nereikia sodinti, nereikia prižiūrėti, bet jūs visada galėsite nustatyti, pamatyti pokyčius, kurie vyksta jūsų pasirinktoje ir apgyventoje žemėje. Medeliai ir krūmai šiai vietai nereikalingi - tik žolytės, kurios savipakankamos ir keičia viena kitą.

Vieta, kurią jūs išsirinkote Giminės sodybai, gali būti šalia miško. Sklype gali augti daug jaunų medelių - jaunuolynas. Jis jums nereikalingas, bet nevalykite iš karto visos žemės nuo jo-tegul auga. Palaipsniui atlaisvinkite žemę toje vietoje, kur numatėte pasodinti savo medžius, pastatyti namą, įkurti daržą, pasodinti sodą, iškasti tvenkinį ir t.t. Jūs galėsite suteikti gyvenimą kažkuriems medžiams, kurie patys atėjo į jūsų žemės sklypą ir pamažu pradės jus džiuginti.

Tai gali virsti mediena, reikalinga jūsų ūkyje: malkos, tvorelės, pintinės, užtvarai, daržinės jūsų gyvūnams. Jie gali tapti netgi auklėmis jūsų pasodintiems augalams. Kažkurį laiką jie gins jūsų sodinukus nuo vėjo, teiks šešėlį ir pavėsį, kvies juos į aukštį, į kurį reikia lygiuotis, augti ir stiprėti. O, be to, ir drėgmė, kuri reikalinga jūsų sodinukams, visada bus šalia jaunuolyno. Neišplikinkite iš karto viso savo sklypo, nelikviduokite medžių, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo jums nereikalingi. Žinoma, jeigu sklypas yra ištisai užžėlęs, tada tą šabakštyną reikia valyti, nuimti, nes sklype neturi likti nepraeinamų vietų.

Aš žinau, kad jus domina vienas iš pagrindinių gyvybės šaltinių viskam, ką jūs pasodinsite-vanduo. Apie vandenį, jūsų sąlygomis, pokalbis atskiras ir ypatingas.

Arčiau miško, arba pačiame miške, galite iškasti ežerėlį arba tvenkinį. Tai sukurs jūsų sodyboje mikroklimatą. Jei arti nėra upelio ar šaltinėlio su vandeniu, tekančiu iš po žemės į paviršių, tai sukurkite jį patys. Pasodinkite ratu medžius, traukiančius į paviršių vandenį: gluosnį, alksnį, galima drebulaičių. Rato diametras maždaug 2,5 - 3 m. Už šių medžių pasodinkite ratelį žilvičių, karklų. Praeis 9 -10 metų ir šio rato viduryje, tarp medžių, gali pasikelti šaltinėlis. Jūs jo laukėte ir jis atėjo. Šį vandenėlį pritraukė medeliai iš gelmės savo šaknimis. Bet jūsų sąlygomis, o dar priklausomai ir nuo klimato, gali būti sudėtinga. Todėl atsiprašykite žemės-motinėlės ir išsikaskite šulinį ten, kur tiksliai žinosite, kad yra vanduo ir naudokitės juo.

Ateis laikas, jūsų palikuonys galės organizuoti anomalius reiškinius žemėje ir nereikės kasti tvenkinių, ežerėlių ir šulinių. Žemė pati atsilieps į žmogaus valią ir duos jam tai, ko nori žmogus - arba kalniuką, arba įdubą ežerėliui ar tvenkiniui, arba išves vandenėlį iš po žemės į paviršių - versmę.

Šešta dalis iš septinių