Gyvųjų sodybų bendruomenė asociacija, susibūrusi 2008 metais, gyvavusi šešerius metus,  pagimdžiusi įstatymą, o tuo pačiu ir pati save 2014 metais persiorientavo į „Giminės sodybų bedruomenę“ Asociacija. Žmogus gyvena taip kaip mąsto, jaučia, svajoja; kaip ketina taip viskas ir vyksta.

Mes suvokiame Giminės sodybos svarbą ir Anastasijos pasiūlyto varianto tobulumą. Tai žmogaus atbudimo ir gyvavimo kelias. Žmogus gimsta, auga, subręsta; pasensta apvalkalas. Tada žmogus išeina (perkelia dėmesį, atsipalaiduoja nuo vaizdo), kad vėl grįžtų pakeitęs kūną ir tęstų kelią (visuose formose ir būviuose). Nė akimirkai Žemė nepaliekama viena. Visa gamta ir pati planeta saugo ir globoja gyvą erdvę, nes žmogus – Ašis, jungianti Dievo svajonę su Žeme, o mūsų planetą su kitais pasauliais. Taigi, esame dėkingi Anastasijai ir Kūrėjui už tokį tobulą variantą.

Mūsų asociacijos pagrindinė vieta yra Dovydų kaimas, Marijampolės apsk. Ten yra ir bendra erdvė, bendra žemė, kurią myli ir globoja visi asociacijos nariai. Buvimas drauge išryškina mūsų teigiamas puses ir paslėptas savybes, įvyko patikra. Dabar įsižiebė aistra. Aistra gyventi, būti drauge, kurti. Šiais metais bendruomenė įsigijo ekologiškai augintų rugių plotelį. Nukirtome pjautuvais, rišome į pėdus, visa sugabenome į kluoną. Paskui draugiškai iškulėme (kultuvėmis). Turime grūdų, miltų ir šiaudų. Iš šiaudų pinsime avilius, laikas pagelbėti bitėms ir tuo pačiu Planetai. Taip mes nusprendėme, nes atrodo žmonės baigia pavirsti tranais, tik vartojančiais medų (gėrybes) ir nieko neduodančiais Žemei bei Gamtai.

Mums visi bendri darbai tampa šventi. Tai gyvasties alsavimas. Būnant drauge spontaniškai kyla svajonė, šokis, daina, idėjos – išgyvenimai. Tai ir yra nauja arba sugrąžinta Vedà. Mes linkime ir kitoms bendruomenėms bei šeimoms panašios laimingos Būties.